Sprint ranking


Rank Points Team name Team members Class
1 2 934 Team Vallance Claire Vallance (Bennett), Piers Vallance Mixed
2 1 959 Team Icebug Helena Sivertsson, Ulrika Eriksson Women
3 1 942 Team Gambe Tova Gambe, Karin Gambe Women
4 1 811 Hudik Triathlon Per Isander, Christer Jonsson Men
5 1 805 The Tooms Tobias Toom, Andreas Toom Men
6 1 780 Lord and A Lady Steven Lord, Rachel Hales Mixed
7 1 714 Tangle Teezer Christer Andersson, Joakim Norén Men
8 1 548 Run Plus Anya Milyaeva, Pavel Poselenov Mixed
9 1 533 Team Adventuresports.se Ulrik Persson, Hanna Persson Mixed
10 1 231 Team Garmin Erik Fridolf, Michelle Nyström Mixed
11 1 171 Bergström Peter Bergström, Matilda Bergström Mixed
12 1 123 Team Long Legs Fredrik Stenmark, Fredrik Floric Men
13 1 000 Team Nynäshamns Ångbryggeri Johan Carlsson, Joakim Brunzell Men
14 990 Notorious B&E Barry Berg, Elliot Rushton Men
15 987 Team Made in Jura - France François Dauvergne, Pierre Roblot Men
16 962 Saltfiskarna Annica Sahlqvist, Peder Sahlqvist Mixed
17 959 XBIONIC ON RUNNING Laurent Valette, Marion Delespierre Mixed
18 953 Team Apotea Lovisa Jönsson, Anna Hellström Women
19 936 Puppy TS Bibben Nordblom, Charlotta Nilsson Women
20 908 SF Dreamteam Fredrik Lilja, Sofia Engström Mixed
21 899 Team Service Inside Frans Lundin, Martin Granelund Men
22 894 Team Tuna Joachim Elevant, Richard Marsk Men
23 874 Team Envol Anneli Wall, Jenny Ramstedt Women
24 865 Team apotea.se Martin Belak, Anna Hellström Mixed
25 861 Mr Green Rikard Rinaldo, Oskar Muhlbach Men
26 834 Team Having Fun Jurgen Klein, Oren Ipp Men
27 833 Team NuNu Jyrki Tammivuori, Kati Tammivuori Mixed
28 831 TnT Performance Manuel Thiel, Matthias Nielsch Men
29 830 Team Instakon Magnus Hannu, Conny Paraniak Men
30 820 Team Vivobarefoot Daniel Westerblom, Nicholas Charlier Men
31 806 Team Challenge Endurance Jonas Jensen, Mattias Almérius Men
32 806 Team Just for Fun Lotta Wessman Milestad , Rune Milestad Mixed
33 804 Team 74 Maria Frånlund, Eva Rongård Women
34 790 Swimrun4Fun Josefine Fast, Maria Möller Women
35 790 Swimrun Poland Solina Kacper Piech, Gabriela Rolka Mixed
36 779 Sportextremeswimrun.com Rosemary Byde, Isobel Joiner Women
37 759 The Mudskippers Mike Hanlon, Mark Chamberlain Men
38 747 hellblau.POWERTEAM Gernot Stoppel, Jürgen Schellander Men
39 730 Otill We Drop Andrew Long, Nick Richardson Men
40 717 DIVERSES GMBH Mathias Brechbühl, Roger Hofer Men
41 705 St Mary's Mermaids Kirsty Graham, Anna Jenkins Women
42 692 Summer Twins Mathias Berg, Niklas Stenberg Men
43 690 Team Björk Mattias Björk, Ann Björk Mixed
44 687 Austrian Power Ladies Petra Doerr, Sabine Greipel Women
45 686 Ma Baolong - Premium Performance Jan Van eyckels, Lars Wittenberg Men
46 682 Integrera Amphibians Linda Doktár, Peter Nyström Mixed
47 677 Teampågång Niklas Elison, Anna Möller Mixed
48 674 TEAM TURKEY Ozhan Ozturk, Bora Ozdogan Men
49 669 VegaGubbs Joakim Persson, Thomas Malmsjö Men
50 664 Amphibian Scribblers Tom Rottenberg, Josephine Kelz Mixed
51 660 Team JB Bertil Winzenburg, John-erik Svensson Men
52 657 R-n-B Reimar Petursson, Birgir Ragnarsson Men
53 656 Team Coca-Cola Sofia Engström, Lee Lilja Women
54 642 Los Nachos Einar Cardona, Jesper Bernström Men
55 639 >Team ANJO Ann-christine Bierhance, Johnny Pettersson Mixed
56 631 Big Macc Tess Evans-Rong, Anna Seeley Women
57 623 Fortsätt simma Jhonel Palomino, Gustav Malmqvist Men
58 597 Team Miroungas Johan Ögren, Ola Sarvik Men
59 574 Still Running on Empty Vicki Hitchens, Karen Wright Women
60 552 Lidingö Round Karin Peedu, Daniel Rönnqvist Mixed
61 548 Mälarsnipporna Jessica Didrikson, Malin Storm Women
62 541 Run fast Andrey Yaskov, Roman Avdeev Men
63 534 Phelps & the Sinking Brick Filipe Rodrigues, Nicolas Verbeke Men
64 527 Undone Tribe Björn Lindkvist, Fredrik Greberg Men
65 511 Team Hot Dog Pete Nancy Heslin, Peter john Heslin Mixed
66 503 Team Bäckström Ninni Bäckström, Mikael Bäckström Mixed
67 473 Intouchables Wojtek Otocki, Diana Kaczmarek Mixed
68 459 ITA - Incredible Tough Advisors Mattias Pettersson, Timo Vänskö Men
69 399 PING PONG TEAM Boutru Martin, Boutru Anaïs Mixed
70 394 skornperk Rok perkovic, David Skornsek Men
71 383 she made me do it Suzy Connor, Lucy Erasmus Women
72 382 Running as therapy Johan Tegnerud, Karin Tegnerud Mixed
73 380 Team Piff & Puffare Rebecca Cederström, Emma Stavrou Women
74 375 Daydreamers Stefanie Heinig, Marcus Linder Mixed
75 365 StarQ Sabina Plomin, Karin Hammarlid Women
76 348 Bremainers James Overell, Helen Newstead Mixed
77 341 FlowerHead Małgorzata Nowicka, Przemek Kaczorowski Mixed
78 339 Scilly Idea Jo Leonard-williams, Ruth Bourne Women
79 338 hellblau.POWERTEAM Birgit Schellander, Christina Berlinger Women
80 284 The Baguettes Debbie Evans, Richard Robinson Mixed
81 283 L'équipe cool Karen Pariselle, Erwan Pariselle Mixed
82 255 Waves catchers Dalia Iurascu, Arnaldo Gonzalez Mixed
83 250 Team Löplabbet Klas Wiréhn, Henrik Wahlberg Men
84 250 Black Frogs Swimrun Fabian Hadler, Maximilian Wolf Men
85 247 Swim Orsa Swim Glädje maria Olsson, Anders Carlström Mixed
86 244 Team Addnature/Campz Kristin Larsson, Eva Nyström Women
87 230 Kallsuparna Jeannette Odelstad, Mikael Odelstad Mixed
88 180 Djursholms Simlöpare Erik Edman, Göran Hedén Men
89 176 The Darks James Dark, Sara Cooper - dark Mixed
90 171 Rebuz Peter Bergström, Camilla Renz Mixed
91 114 in a FIX Nancy Heslin, Maryse Le dantec Women
92 93 TEAM JOSEY Alan Josey, Joanna Josey Mixed
93 82 AoA Andreas Ronder, Anna Blohm Mixed
94 18 Kopnene ribe Viktor Sarić, Andreja Sarić Mixed
95 10 Team Logistic Håkan Röjler, Maja Olsson Mixed